آرتروز مفصل ران

آرتروز مفصل ران

آنچه در این مطلب می‌خوانید

آرتروز ران چیست؟

آرتروز مفصل ران به معنی آسیب دیدن و از بین رفتن عضروف مفصل ران است که با علایمی مانند درد هنگام ایستادن و راه رفتن، احساس خشکی، محدودیت حرکتی، وجود صداهای مفصلی و … همراه است. محدودیت حرکتی به دلایلی از قبیل سفت شدن کپسول مفصل، کوتاهی عضلات اطراف ران و ضعف عضلات مهم ران در نتیجه آرتروز می‌باشد که این محدودیت حرکتی میتواند به مرور زمان منجر به اختلالات حرکتی در لگن و کمر و بروز درد و مشکلاتی در این نواحی شود. آرتروز  ران در افرادی که اختلاف طول اندام دارند شایعتر می‌باشد که با تمرین درمانی تخصصی و استفاده از کفی یا کفش مناسب می‌توان بروز آن را به تاخیر انداخت.

 

آرتروز مفصل ران

 

درمان فیزیوتراپی آرتروز ران

درمان فیزیوتراپی این آسیب با توجه به معاینه تخصصی فیزیوتراپیست و شرایط و وضعیت مفصل ران انجام میشود. معاینه و ارزیابی شامل تاریخچه گیری، نحوه و علت بروز درد، نوع درد، بررسی وجود یا عدم وجود تورم در ران و اطراف مفصل و بررسی و انجام تستهای اختصاصی عضلات و مفاصل میشود که توسط فیزیوتراپیست مجرب فیزیوتراپی تخصصی نوین طب انجام می‌گیرد.

 

آرتروز مفصل ران

 

درمان پس از معاینه و با توجه به شدت آسیب، با استفاده از مؤثرترین روش آغاز می‌شود و با توجه به اینکه فیزیوتراپی تخصصی نوین طب دارای تمام تجهیزات پیشرفته و مدرن فیزیوتراپی میباشد بهترین اثر درمانی در کوتاهترین زمان ممکن اتفاق خواهد افتاد.  بخشی از درمان شامل استفاده از

  • جریانهای الکتریکی ضد درد و ضد التهاب
  • لیزر پرتوان
  • تکارتراپی
  • مگنت
  • اولتراسوند
  • ماساژهای درمانی خاص (توسط فیزیوتراپیست باید انجام گیرد) به منظور کاهش درد و التهاب
  • افزایش فضای مفصل و تسریع پروسه ترمیم است؛ استفاده از جریانهای الکتریکی تقویت عضله با توجه به شدت آسیب، وضعیت مفصل و تشخیص فیزیوتراپیست صورت گرفته و نحوه ترتیب و انجام آن مشخص میگردد. به منظور ترمیم سریعتر و ماندگاری بیشتر اثرات درمان در صورت لزوم و تشخیص فیزیوتراپیست میتوان از اسپلینت و کینزیوتیپینگ (kinesiotaping)، چسبهای مخصوص درمانی نیز استفاده کرد.

 

آرتروز مفصل ران

 

آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
درمان آرتروز مفصل ران با استفاده از فیزیوتراپی

تمرین درمانی در آرتروز ران

تمرین درمانی و ورزش درمانی در این آسیب شامل انجام تمرینات تقویتی و کششی عضلات اطراف ران، عضلات لگن و زانو است که هم در منزل و هم در کلینیک مجهز فیزیوتراپی نوین طب با کمک تجهیزات ورزشی انجام می‌شود.

برنامه استخر و آب درمانی نیز شامل تمرینات اختصاصی برای تقویت عضلات است که به هر فرد ارائه می‌گردد.

 

آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران

 

آرتروز مفصل ران
آرتروز مفصل ران

آرتروز مفصل ران
درمان آرتروز مفصل ران با تجهیزات پیشرفته کلینیک تخصصی نوین طب

 

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

novinteb_physiotherapy

کانال تلگرام کلینیک نوین طب را دنبال کنید

novinteb_physiotherapy@

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *