درمان آسیب های شانه و عضلات آن با استفاده از فیزیوتراپی

شانه آسیبها و عضلات آن

آنچه در این مطلب می‌خوانید

مجموعه شانه

آسیب های شانه و عضلات آن به چندین شکل  از جمله آسیب بورس‌های شانه (کیسه های کوچک حاوی مایع)، سندروم گیرافتادگی شانه، پارگی‌های کامل و ناکامل عضلات، التهاب تاندون‌های شانه و… دیده می‌شود.

علت اصلی آسیب و التهاب تاندونهای شانه استفاده بیش از حد از این عضلات است. این استفاده بیش از حد شامل انجام کارهای سبک به مدت طولانی و یا انجام کارهای سنگین و غیر معمول می‌شود.

 

آسیب های شانه و عضلات آن

پارگی تاندون

نیمه پارگی و اصطلاحا ریش ریش شدن تاندونهای عضلات شانه سبب باریک شدن آنها شده و در صورت بی توجهی به آن به سمت پارگی کامل پیش میرود. در مراحل ابتدایی نیمه پارگی، با درمان فیزیوتراپی میتوان قسمت سالم تاندون را تقویت نمود و تا حدودی به ترمیم بخشهای پاره شده پرداخت؛ به این ترتیب جلوی پیشرفت آسیب گرفته شده و علایم و محدودیتهای حرکتی، به صورت کامل از بین میرود.

درمان فیزیوتراپی آسیب های شانه و عضلات آن

درمان فیزیوتراپی این آسیب با توجه به معاینه تخصصی فیزیوتراپیست و شرایط و وضعیت تاندون و مفصل انجام میشود، و با توجه به اینکه فیزیوتراپی تخصصی نوین طب دارای تمام تجهیزات پیشرفته و مدرن فیزیوتراپی میباشد، درمان پس از معاینه و با توجه به شدت آسیب تاندون، با استفاده از مؤثرترین روش آغاز شده تا بهترین اثر درمان در کوتاهترین زمان ممکن اتفاق افتد.

آرتروز مفصل ران

آسیب های شانه، تاندون ها و عضلات آن

به طور کلی آسیب‌ های شانه به موارد ذیل تقسیم میشود که معرفی، علایم و نشانه و درمان فیزیوتراپی هر یک به تفصیل ارائه شده است:

  • سندروم گیرافتادگی شانه
  • التهاب تاندون عضله دو سر بازویی
  • بی ثباتی مفصل شانه
  • شانه یخ زده
  • سندورم TOS
  • کشیدگی و آرتروز مفصل آکرومیوکلاویکولار(AC)

 

آسیب های شانه و عضلات آن

تمرین درمانی برای آسیب های شانه

در فیزیوتراپی تخصصی نوین طب باتوجه به نوع و شدت آسیب های شانه، انواع ورزش‌های اختصاصی شامل ورزش‌های سبک که به طور پیشرونده سنگین‌تر می‌شوند آموزش داده شده و همچنین برنامه استخر و آب درمانی نیز به مراجعین داده می‌شود.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

novinteb_physiotherapy

کانال تلگرام کلینیک نوین طب را دنبال کنید

novinteb_physiotherapy@

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *