تاثیر فیزیوتراپی در کودکان چیست و چگونه انجام می گردد ؟

فیزیوتراپی کودکان

آنچه در این مطلب می‌خوانید

فیزیوتراپی کودکان چیست و چگونه انجام می گردد ؟

به طور کلی فیزیوتراپی به بهبود توان‌بخشی و مهارت‌های حرکتی و عملکردی کمک می‌کند، این مهارت‌ها هم شامل فعالیت‌هایی از قبیل نشستن، ایستادن، راه رفتن و انجام فعالیت‌های روزانه مانند گرفتن اشیاء، خم شدن میشود و هم شامل بهبود انعطاف‌پذیری، قدرت و استقامت در انجام امور .

کودکان با توجه به سطح انرژی و جنب و جوش و بازیهای کودکانه در منزل و محیطهای بازی بیشتر مستعد آسیب های ناشی از زمین خوردن و برخورد با اجسام و وسایل منزل یا وسایل بازی هستند، از طرفی ممکن است در حین رشد با مشکلاتی از قبیل زانوهای پرانتزی، زانوهای ضربدری، انحراف ستون فقرات ، صافی کف پا، قوز پشتی، شانه های گرد مواجه شوند. تشخیص و درمان این آسیبها در سنین کودکی از وظایف فیزیوتراپی های تخصصی میباشد که در زمینه کار با کودکان فعالیت دارند.

فیزیوتراپی کودکان با استفاده از تجهیزات تخصصی نوین طب

فیزیوتراپی تخصصی نوین طب با کادری مجرب، در خصوص تشخیص و درمان هر یک آسیبهای فوق برنامه درمانی تخصصی با توجه به سن کودک، توان وی و شدت آسیب ارائه میدهد که شامل استفاده از برخی از تجهیزات تخصصی برای تقویت عضلات و اصلاح مشکل از طریق تمرینات مخصوص در قالب بازی‌های جداب برای کودکان می‌باشد تا علاوه بر کودکان، والدین آنها نیز در کمال آرامش و آسایش شاهد بهبودی فرزندانشان باشند.

بنابراین با توجه به فضای تمرین درمانی مجزای فیزیوتراپی تخصصی نوین طب و استفاده از توپ‌ها و وسایل مورد علاقه کودکان با رنگ‌های شاد کاملا محقق می‌شود.

در همه موارد، فیزیوتراپیستان مجرب فیزیوتراپی تخصصی نوین طب، تمرینات لازم را به والدین نیز آموزش می‌دهند تا در منزل با تغییراتی کوچک در بازی فرزندان در جهت بهبود سریعتر و بهتر فرزندانشان گام بردارند.

فیزیوتراپی کودکان در کلینیک نوین طب

فیزیوتراپی کودکان شامل چه کسانی می شود؟

برای اصلاح صافی کف پا، زانوهای پرانتزی، زانوهای ضربدری، انحراف ستون فقرات ( اسکولیوز)، قوز پشت، شانه های گرد و… شامل کودکان و نوجوانان تا 18 سال میشود و با توجه به سن رشد بچه ها، هرچه سریعتر در جهت اصلاح اقدام شود، زودتر میتوان به راستای صحیح مفاصل و استخوانها دست پیدا کرد.

والدین در فیزیوتراپی کودکان چه نقشی می‌توانند ایفا کنند؟

والدین هم در محیط درمان و هم در منزل در کنار فرزندانشان به انجام بازی و تمرین میپردازند تا علاوه بر افزایش شادی و تمایل کودک به انجام بازیهای مورد نظر، اصلاح های لازم نیز برایشان صورت گیرد. آموزشهای لازم در خصوص اعمال تغییراتی در بازیهای کودکان با توجه به مشکل موجود نیز ارائه میشود.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

novinteb_physiotherapy

کانال تلگرام کلینیک نوین طب را دنبال کنید

novinteb_physiotherapy@

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *